Odpowiedzialność

Społeczna odpowiedzialność stanowi nieodzowną część filozofii HAL Allergy

LUMC Friends Foundation

LUMC Friends Foundation jest organizacją dobroczynną pod patronatem szpitala dziecięcego, z siedzibą w Leiden University Medical Center (LUMC, Centrum Medyczne Uniwersytetu w Leiden). Mając za partnerów osoby prywatne oraz organizacje, fundacja pomaga w wypełnianiu misji Szpitala, jaką jest pomoc dzieciom.

LUMC Friends Fundation promuje akcje dobroczynne w Dziecięcym Szpitalu w Leiden, mające na celu rozwinięcie jego misji opieki nad pacjentem, badań naukowych, edukacji i służby społecznej. Fundacja nie otrzymuje przy tym wsparcia rządowego, będąc w całości opartą na pomocy darczyńców, sponsorów i wolontariuszy. HAL Allergy wspiera dziecięcą fundację LUMC Friends Foundation od wielu lat.

Więcej informacji po adresem: www.lumcvriendenstichting.nl

Médecins Sans Frontières; Lekarze bez Granic

Médecins Sans Frontières, Lekarze bez Granic jest pozarządową organizacją pomocy humanitarnej, która powstała we Francji (obecnie o charakterze międzynarodowym i federalnym). Dla większości świata jest znana pod francuskim skrótem MSF, ale w Kanadzie i USA używa się często określenia Doctors Without Borders. Ponad 26000, głównie lokalnych lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia, ekspertów ds. logistyki, zaopatrzenia w wodę, inżynierów ds. sanitarnych oraz osób administrujących zapewnia wsparcie medyczne w ponad 60 krajach. To ci lekarze i pielęgniarki zdecydowali poświęcić swój czas rozwiązując problemy światowego zdrowia. Sponsorzy prywatni są źródłem ok. 80% funduszy, natomiast rządowe i korporacyjne wsparcie pokrywa resztę zapotrzebowania, co daje roczny budżet  MSF w wysokości około 400 milionów dolarów. Jako HAL Allergy jesteśmy dumni z faktu, iż wspieramy działalność wolontariatu MSF.

Więcej informacji po adresem: www.doctorswithoutborders.org

Pomoc dla Mozambiku

Szkoła Benedyktynów St. Martin's Ampleforth College w York w Angli regularnie wspiera międzynarodowe projekty edukacyjne. Jedna z  inicjatyw ma na celu promowanie nauki w Afryce, np. w diecezji  Xai-Xai w Mozambiku. Księża- nauczyciele dysponują komputerami w celu łatwiejszej komunikacji z uczniami a dzieci otrzymują rowery, umożliwiające im pokonać dystans dzielący ich domy od szkoły.

HAL Allergy i Droege Group są dumni ze wspierania St. Ampleforth College w jego społecznie cennej inicjatywie, oferując pomoc finansową uczniom  Cathedral School oraz Macia School w Xai-Xai w Mozambiku.