O Nas

Nowoczesność w rozwoju farmaceutycznym

HAL Allergy jest nowoczesną firmą, charakteryzującą się wysokimi standardami GMP
(Dobrej Praktyki Wytwarzania) z obiektami do produkcji i badań naukowych położonymi w Bio Science Park w Leiden. Jesteśmy jednym z liderów w diagnostyce oraz terapii alergii, z siedzibami w siedmiu krajach Europy. Zdobywając doświadczenie, od 1959 roku rozwijamy, wytwarzamy oraz prowadzimy dystrybucję terapii leczniczych oraz prewencyjnych dla chorób alergicznych. Immunoterapie przez nas opracowane są skierowane głównie przeciwko częstym chorobom alergicznym, takim jak katar sienny, uczulenie na roztocza w kurzu oraz reakcjom alergicznym na jad os i pszczół.

Poza opracowywaniem i wytwarzaniem szczepionek przeciwalergicznych, w 2012 HAL Allergy rozpoczął nowy projekt . Powołano do życia CMO- Contract Manufacturing Organization (Organizację Produkcji Zleconej) o nazwie HALIX, zaangażowaną w produkcję preparatów biotechnologicznych, przeznaczonych do badań przedklinicznych i klinicznych.

HAL Allergy jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, z siedzibą w holenderskim mieście Leiden. Zatrudniamy około 300 wysoko wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach pracowników. Wewnętrzna struktura głównej siedziby przedsiębiorstwa składa się z działu rozwoju, produkcji, zapewnienia jakości i kontroli, badań klinicznych oraz rejestracji. Nasi pracownicy utrzymują kontakt z wiodącymi ośrodkami badawczymi.
W naszych siedzibach w Niemczech, Polsce, Austrii, Hiszpani i Włoszech skupiamy się głównie na działalności usługowej i handlowej.

Grupa HAL Allergy jest filią jednostki nadrzędnej należącej do Droege Group AG.